Kataseminar hos Modum Karateklubb

kata1

Helgen 4. og 5. november arrangerte Modum Karateklubb kataseminar. Instruktørene var Robin Thompson senpai fra det svenske landslaget og Bård Brodshaug senpai fra Horten Karateklubb. Mer enn 40 utøvere fra fem forskjellige klubber deltok på seminaret, og utøvere på alle nivå stilte opp til treningene. Ringerike Karateklubb var også representert, og fra klubben vår var det Vårin og Ellen Næss og Dag Frognes som deltok.

Treningene ble lagt opp slik at alle nivå kunne delta, uansett forkunnskaper eller beltegrad. Mange fikk prøve seg på nye kataer, mens andre fikk jobbet med å forbedre seg i allerede kjente kataer. Med så dyktige instruktører som denne samlingen kunne tilby, var det mye å lære og hente for alle som deltok.

kata2

Denne helgas treningsseminar var det første større arrangementet til den drøyt ett år gamle klubben Modum Karateklubb. Denne helga fikk de vist fram for resten av klubbene hvem de er og hva de kan få til, og de stablet sammen et flott arrangement!

kata3.jpg

Instruktørene og arrangøren

 

Dette innlegget ble publisert i Regionale og nasjonale aktiviteter, Ungdomspartiet, Voksenpartiet. Bokmerk permalenken.