Sesongavslutning med japansk gjesteinstruktør

Onsdag 29. juni var det klart for den endelige sesongavslutningen i Ringerike Karateklubb.
I forbindelse med den årlige sommerleiren til NKO inviterte Ringerike KK leirens hovedinstruktør, Shihan Kumiko Sunakawa 5. dan, til å komme på besøk til Hønefoss.

20160629_183350.jpg

Mange av klubbens medlemmer stilte opp til trening denne onsdagen, og for mange var det ekstra eksotisk fordi de ikke har trent for en japansk instruktør før. Shihan Sunakawa er både en meget dyktig utøver og instruktør, og en veldig trivelig og positiv person. Denne kombinasjonen er en vinner, og treningen ble både lærerik og lystbetont.

20160629_181530.jpg

 

 

Innledningsvis ble det kjørt kihon og kata, men det var også tid til lett sparring. Alle som fikk mulighet til å sparre med Shihan Kumiko fikk virkelig oppleve tempoet og timingen til en eliteutøver. Avslutningsvis ble det også tid til litt karatelek – «stein, saks, papir», hvor evnen til å reagere raskt (og lattermusklene) ble utfordret.

 

 

Kvelden ble avsluttet med grillfest for de voksne, hvor det ble sosialisert rundt grillmat, god drikke og kaker. Kanskje dette var starten på en årlig tradisjon?

20160629_202749.jpg

Nå er NKO sommerleiren godt i gang på Stavern, og en god håndfull av klubbens medlemmer har tatt turen for enda mer trening med dyktige instruktører.

20160629_183414.jpg

God sommer til alle (og husk sommertreninger hele sommeren gjennom)!

20160630_095129

 

Dette innlegget ble publisert i Klubbaktiviteter, Ungdomspartiet, Voksenpartiet. Bokmerk permalenken.