Sesongavslutning i Oslo Shinkyokushin

Oslo Shinkyokushin – eller Ringerike KK avd. Oslo – har holdt trykket oppe hele sesongen med sin faste ukentlige trening, og onsdag 22. juni ble sesongen avsluttet med gradering.

13499983_10153555343921576_828200930_o

Flere av de som trener i Oslo trener også på Ringerike, og følger sånn sett klubbens ordinære graderinger. Men Oslogjengen har også fått fram en ivrig nybegynner som med tiden har blitt klar for gradering. I tillegg har flere av medlemmene i Fredrikstad Karateklubb trent jevnt og trutt og blitt klare for å prøve seg på en ny grad. Den regionale graderingen som ble avholdt forrige helg, siktet først og fremst mot de høyere graderte i regionen, og det er derfor viktig å gi et tilbud til de første beltefargene i Fredrikstad også.

13523770_10153555344971576_170906810_o

Som en løsning på dette, reiste senpai Steffen til Oslo og brukte sesongens siste trening til å kjøre gradering for Oslo og Fredrikstad. Fredrikstad hadde to kandidater til 8. mon (blått belte juniorgrad) og en til 7. kyu (andre blå seniorgrad). Oslos hadde én kandidat til 10. kyu, dvs. at han gikk sin første gradering i dag. I tillegg til disse fire, stilte både Ringerike og Oslo med utøvere som gikk gjennom graderingen som en treningsøkt.

13493620_10153555344536576_1585941665_o

Graderingen var intensiv og utøverne ble utfordret fra start. Alle utøverne gikk gjennom hele graderingen, og noen opplevde derfor å gå enkelte teknikker de kanskje ikke kjente godt fra før. Utøverne ble selvfølgelig ikke målt på det som lå over eget pensum, men det bidro til at alle fikk en real utfordring, og ikke minst en god fysisk økt.
Etter gjennomført teknisk del, ble testen avsluttet med test i kamp. Alle viste her både vilje til å prestere og samtidig vilje – og evne – til å ta til seg ny lærdom underveis.

 

Alle gjorde en solid innsats, og vilje og guts var til stede fra første stund.
Derfor var det ingen overraskelse når senpai Steffen kunne annonsere at alle kandidatene besto graderingstesten og dermed kunne reise hjem med ny grad!

I tillegg til de som graderte må vi trekke fram hovedtrener i Oslo – vår egen Egil – og hovedtrener i Fredrikstad – John (som også var en av de som graderte) – som begge gjør en kjempejobb med å løfte fram utøverne i sine miljøer.

Gratulerer til alle, og god sommer!

Dette innlegget ble publisert i Graderinger, Regionale og nasjonale aktiviteter. Bokmerk permalenken.