RKK på treningssamling i Bergen

16.-17. oktober reiste en gjeng av klubbens utøvere til Bergen for å delta på treningssamling. Dette er i sammenheng med at Norge sender to utøvere til VM i Tokyo i månedsskiftet oktober/november, og at det derfor har blitt arrangert flere treningssamlinger (bl. a. én på Ringerike i august) i oppkjøringsperioden. Bergen KK med sensei Nils i spissen sto for det praktiske, og vi fra RKK ble godt ivaretatt med bl.a. skyss til/fra dojo og mat mellom øktene. Instruktører på samlingen var sensei Stein og sensei Nils fra Bergen, og vår egen senpai Steffen, og det ble kjørt varierte økter med både fysisk og mentalt fokus.

2015Bergen_elite (76)a

Det er veldig positivt at flere medlemmer ser hvilken gevinst det kan gi å komme seg utenfor klubbens vegger, og ikke minst hvor sosialt det er å reise på tur. Akkurat denne gangen ble det pga. VM lagt litt føringer for erfaring blant deltakerne, men akkurat som vi har hatt mange samlinger i regionen de siste årene, satser vi nå på å etablere faste samlinger i samarbeid med Bergen også. Vi håper enda flere blir med neste gang!

Les gjerne mer om treningssamlingen på http://www.haukis.com!

Dette innlegget ble publisert i Regionale og nasjonale aktiviteter, Voksenpartiet. Bokmerk permalenken.